Spring til indhold
Dagtilbud Skovvejen Til dagtilbudskovvejen.holbaek.dk

Forældresamarbejde

Vi vægter et godt og ærligt samarbejde mellem forældre og personale højt i Mørkøv Børnehus. Gennem dette gensidige samarbejde, styrkes forudsætningen for, at børnene trives, lærer og udvikler sig allerbedst.

Som forælder har du muligheden for at få ekstra indflydelse på dit barns hverdag igennem forældrerådet. Vi har et stærkt forældreråd som brænder for børnenes trivsel, læring og udvikling. Halvdelen af rådet er på valg i de lige årstal, den anden halvdel på de ulige år.

Forældremøder

Vi holder forældremøder to gange årligt. Det ene er med valg til både forældrerådet og bestyrelsen, hvor begge møder indeholder hvad personalegruppen og forældrerådet synes er vigtigt og aktuelt.

Forældre samtaler

Vi har den første samtale under indkøringen af dit barn. Efter tre måneder mødes vi igen for at samle op på, hvad vi hver især må have glemt at sige eller spørge om – måske har nye spørgsmål også fundet vej sidenhen. Herefter mødes vi én gang årligt til en ”ALLE MED” samtale. ALLE MED er den udviklingsskabelon vi har valgt at tage udgangspunkt i. Du vil til alle samtalerne få en dagsorden og er naturligvis velkommen til at bidrage til dagsordenen.

Du er altid velkommen til at bede om en samtale hvis der er noget der undrer dig, du er bekymret for eller utilfreds med.

Disse samtaler erstatter ikke den daglige dialog.

Område Skovvejens bestyrelse



Nr. Jernløse Børnehus

Ricki Guldhammer
Formand (på valg 2018)              
Mail: ricki.guldhammer@gmail.com

Benjamin Birch
Suppleant                                          
Mail: benbi85@gmail.com

Sølyst

Mie Kjeldgaard
(på valg 2017)                                     
Mail: miepige84@gmail.com

Kristina Lauridsen                                                         
Mail: bodall@live.dk


Galaxen

Mette stampe Falster
(på valg 2017)                           
Mail: Mettestampe83@hotmail.com

Jeanette Juul Nielsen
Suppleant                                
Mail: jhjn@live.dk


Spirrekassen

Mette C. Krogh Andersen
(på valg 2018)                                           
Mail:Mettekrogh13@hotmail.com 

Steen Bech
Suppleant                                                
Mail: bech.steen@gmail.com

 

Kirsebærhaven

Dorte Hedberg
(på valg 2018)                                      
Mail: dorte@deigaard-hermansen.dk

Kicki Vishart
Suppleant                                               
Mail: kickivishart@me.com
 

Mørkøv Børnehus

Louise Bang – Jensen
Næstformand (på valg 2017)    
Mail: bang_jensen@hotmail.com

Søren Lykkehøj
Suppleant                                            
Mail: Lykkehoj@gmail.com 
 

Undløse Børnehus

Mette Bennebo
(på valg 2017)                                     
Mail: mbenneboe20@hotmail.com

Gregers Nedergaard
Suppleant
Mail: gregers.nedergaard@gmail.com                           

 

Dagplejen

Michelle Skov
(referent, på valg 2018)                        
Mail:   michelle@kajs-tv.dk

Anne Mette Jakobsen                                                   
Mail: annemette.jakobsen@gmail.com 

Forældrerådet 2017/2018



Bianca Kaja Larsen
Bestyrelse
Tlf.: 26 80 57 03
Mail: vinkelvej17@gmail.com
På valg i 2019

Tanja Christensen
Mor til Elias (Dinosaurerne)
Tlf.: 45 13 60 34
Mail: tanja.christiansen@live.dk
På valg

Desirée Kirkegaard Nybo Andersen
Mor til Mynte (Mariehønsene)
Tlf.: 26 21 41 68
Mail: Desireenybo@gmail.com
På valg

Trine Kjærgaard van der Meer
Mor til Frederik (Løverne)
Tlf.: 22 46 48 70
Mail: kjaegaardvdmeer@gmail.com
På valg

Lone Mia Michaelsen
Mor til Johan (Løverne)
Tlf.: 40 94 10 18
Mail: Lone_mia@hotmail.com
På valg

Bianca Kaja Larsen
Mor til Celina (Løverne)
Tlf.: 26 80 57 03
Mail: vinkelvej17@gmail.com
På valg i 2019

Line Stoltze
Mor til Olivia (Dinosaurerne)
Tlf.: 24 24 77 30
Mail: line.stoltze@gmail.com
På valg

Medarbejderrepræsentant
Michelle Aagaard Andersen
Tlf.: 72 36 71 10
Mail: micaa@holb.dk
På valg i 2019

Lederrepræsentant
Satu Sørensen
Tlf.: 72 36 63 66
Mail: satus@holb.dk

 



Feedback

Sidst opdateret

06.06.2017

Ansvarlig redaktør

Pernille Haagensen